| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Dupa ce dezactivez windows update il pot reactiva? (Windows 10)

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În Window$ 10, NU se poate dezactiva (nu la fel ca până acum) window$ update.
Există o rezolvare:
https://mspoweruser.com/turn-off-windows-update-windows-10/
Evident, are și metodă de revenire la setarea inițială.

| Iunix a răspuns:

Da

| MadHOuse a răspuns:

Il poti dezactiva este foarte simplu:
Te duci la desktop apesi tastele win+R si scrii services.msc,se va deschide o fereastra in care va scrie Services, te duci in jos pana gasesti windows update dai 2x click dreapta, la startup selectezi disabled si apesi pe stop.(restart)
Pentru a-l activa parcurgi aceiasi pasi, unde e disabled pui enable!(restart)