| TRN a întrebat:

Buna eri mi-am scapat telefonul in apa si bateria a sarit tot in apa. si acum nu se mai deschide de loc.nici la incarcat. ce sa-i fac.
daca il duk la service ca mai am garantie la el!
mil repara sau trebuie sa platesc?
multumesc anticipat
dau funda +vot
la toti numa sa-mi repar telefonul

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lasa-l sa se usuce si spera ca va functiona. Daca il duci la service va trebui sa platesti, garantia este numai pentru defecte de fabricatie ori care apar fara vina ta, aici esti vinovat. Numai bine!

| CenturyChild a răspuns:

Pai scoate bateria si tot din el si lasa-le sa se usuce bine de tot si mai incearca dupa sa il deschizi. Daca nu merge atunci du-l la service. Daca ai garantie atunci din cate stiu eu nu trebuie sa mai platestiwinking

| RaMoNa_3228 a răspuns:

Buna sfatul meu este sa nu il bagi la incarcat ca il poti arde mai bine desfal de tot sh lasa-l o zi la soare [si eu am patit-o sh aasa si-a revenit] daca la uh nu functioneaza dul la reparat sh da daca nu ai garantie platesti...pup sh bafta

| Abbyka23 a răspuns:

Pai daca mai e in garantie poti sa-l duci la Vodafone, cosmote. ma rog. de unde l`ai luat si ti`l reparawinking Incearca si tu happy daca nu, du`l pur si simplu la reparat, dar platesti