| Lizycutza_Lizzy_1997 a întrebat:

FUNDA DAU URGENT! Cum pot taia un videoclip cu VIDEOPADbatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| nouamm a răspuns:

Dai click pe clip(din media list) si el iti apare imediat in dreapta.
acolo ai (sub clip) doua stegulete(rosu si albastru)
muti cu mausul cursorul pana la pozitia de unde incepi sa tai si apesi steguletul rosu. dupa care muti din nou cursorul la pozitia unde sa termini de taiat si apesi steguletul albastru.
portiunea pe care doresti sa o tai este toata cu verde.
in dreapta steagului albastru este o icoana cu un film.dai click pe ea si automat clipul taiat se salveaza in ''media list''(stanga sus)
iei clipul si il tragi unde scrie ''drag your clip here'' apoi .....il editezi.