| AleixD a întrebat:

Buna, imi poate spune cineva ceva site sau aplicatie unde pot incarca pozele de la majorat pentru a le avea mai mult timp, dar de unde sa le poate avea si cei ce au fost invitati? Un exemplu ar fi aplicatia Pass. Mai stiti si alte aplicatii sau site-uri online?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti copia pozele si inregistrarile video pe Google Drive intr-un folder dedicat. Daca dai click-dreapta pe folder, poti obtine link-ul de acces la folder. Acel link poate fi trimis tuturor celor interesati prin e-mail, messenger etc.

Pentru a pastra viitorului indepartat, cel mai bine sa faci pozele cele mai relevante pe HARTIE, format cat mai mare (minim 4 carti postale).
Pozele le poti pastra si pe CD/DVD de calitate, chiar si peste 10 ani, daca sunt scrise cu viteza ceea mai mica posibila si pastrate la loc intunecos, uscat, la temperatura camerei.
De asemenea, poti copia inregistrarile si pozele pe un hard disk, chiar de capacitate mai mica.

1 răspuns:
| GPA a răspuns:

Google drive! Conectat la contul de Google, încarci folder-ul cu poze și permiți dând click dreapta pe folder/poze, să poți trimite link-ul și altora, îl copiezi și-l trimiți cui dorești.

https://www.google.com/......https?/url