| anonim_4396 a întrebat:

În programul Sony Vegas, după ce am terminat de făcut totul pentru un nou clip pe care vreau să-l scot, când vreau să fac randarea, îmi apare o eroare:

An error occurred while creating the media file Untitled.m2t.
The reason for the error could not be determined.

Vă rog tare mult să mă ajutați ca să-mi pot scoate clipurile pe care le editez. Fundiță

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Eroarea provine din selectarea formatului videoclipului. Dupa cum vezi, ai ales ca videoclipul sa aiba extensia „m2t", specifica tehnologiei Blue-Ray.
Ce trebuie sa faci este sa selectezi, din optiunile de la „Render" un alt format pentru video, spre exemplu ".wmv", ".avi" sau ".mov". Recomand pe primul.

Sper ca te-am ajutat si daca ai alte intrebari, nu ezita sa dai un reply.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Iti da eroare din mai multe motive, in principal deoarece e o versiune piratata.
Apoi ca sa rezolvi, la randare, alege si tu sa fie mp4(Sa zicem internet 720p sau 1080p ocupa putin spatiu). Si inainte de a randa, editeaza profilul si selecteaza randare using cpu only.

| R3aLZz a răspuns:

Cate minute are videoclipul