| anonim_4396 a întrebat:

Recent, acum 2 zile, mi-am downloadat și eu Sony Vegas Pro 11 deoarece voiam să editez niște videoclipuri filmate cu telefonul meu ( Nokia 5230 care are 2 megapixeli ). Videoclipurile sunt format tip mp4 și când să adaug videoclipul în Sony Vegas pentru al edita, îmi apare următoarea eroare: Warning: An error occurred while opening one or more files. The reason for the error could not be determined. Am downloadat anumite programe pentru a rezolva problema, nu a mers. Nu știu ce să fac... Sper să mă ajutați, FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Vegas-ul uneori nu este asa de bine impacat cu.mp4. Incearca sa convertesti video-ul, foloseste Any Video Converter. E free si merge okay. Fa-le in format.wmv.

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru introduaicinumele):

Eu am încercat cu FormatFactori 3.0.1 și mi-a zis Ilegal File Name...

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru introduaicinumele):

Am încercat cu Freemake Video Converter pe WMV și a mers, numai că în momentul în care intram în video ( nu în Sony vegas ) nu se auzea la început sunetul și după se bloca.

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Descarca un program de conversie pentru a-i schimba formatul fisierului video. Poti alege WinFF http://winff.org/html_new/downloads.html (este gratuit si te va ajuta foarte mult).

| MarianAlex112 a răspuns:

Nu face mp4 incearca cu camtasia ii foarte bun

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru MarianAlex112):

Păi orice filmez cu telefonul, este format mp4... și nu merge să-l transform în avi sau altceva, orice.

| MarianAlex112 a răspuns (pentru Aaadddrrriiiaaannn):

Descarca Camtasia si merge