| petruu a întrebat:

in urma cu trei zile mi-am cumparat un router pentru wirelees la laptop, l-am montat asa cum mi s-a spus si a aparut acel semnal..in fine, a mers...Dar ieri cand am deschis lapopul s-a facut conexiunea cum se facea automat..insa nu mai merge ara acel semnal fueel si o tablita cu semnul exclamari de culoare galbena si nu merge nici p telefon,, il citeste dar nu se conecteaza la net.,,, Routerul se numeste TENDA model N3 va rog dac stiti cauza ajutati-ma crying

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa dai un restart la router

| petruu explică (pentru anonim_4396):

Cum se da restart?

| petruu explică (pentru petruu):

Nu are nici un buton pe el

| petruu explică (pentru petruu):

?

| petruu explică (pentru petruu):

?

| anonim_4396 a răspuns (pentru petruu):

Scoate-l din priza si baga-l inapoi

| hp8510p a răspuns (pentru petruu):

Langa "gaura" aceea in care intra mufa de la priza este o gaurica.Cu o scobitoare sau un bat de chibrit tii apasat pe gaurica aia vreo 5-10 secunde si se reseteaza.Dar atentie, dupa ce i-ai dat restart trebuie sa-i faci iar setarile