| petruu a întrebat:

in urma cu trei zile mi-am cumparat un router pentru wirelees la laptop, l-am montat asa cum mi s-a spus si a aparut acel semnal..in fine, a mers...Dar ieri cand am deschis lapopul s-a facut conexiunea cum se facea automat..insa nu mai merge ara acel semnal fueel si o tablita cu semnul exclamari de culoare galbena si nu merge nici p telefon,, il citeste dar nu se conecteaza la net.,,, Routerul se numeste TENDA model N3 va rog dac stiti cauza ajutati-ma

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asta e problema de la internet. Nu ai internet, dar router-ul e ok. Incearca sa scoti router-ul din priza si sa il pui iar. Daca dupa e tot asa, verifica daca e configurat corect. Daca persista, suna-i pe cei de unde ai internet.

| hp8510p a răspuns:

Incearca sa scoti cablul din router si baga-l la placa de retea de la pc. Daca nu merge nici asa inseamna ca internetul e de vina

| petruu explică (pentru hp8510p):

Net am ca am bagat si si fara router si este net insa nu merge cand conectez wireleesul nu stiu de arata acel semnal dar cu placuta aia galbena

| hp8510p a răspuns (pentru petruu):

De la ce firma ai internetul?

| petruu explică (pentru hp8510p):

Rds