| petruu a întrebat:

in urma cu trei zile mi-am cumparat un router pentru wirelees la laptop, l-am montat asa cum mi s-a spus si a aparut acel semnal..in fine, a mers...Dar ieri cand am deschis lapopul s-a facut conexiunea cum se facea automat..insa nu mai merge ara acel semnal fueel si o tablita cu semnul exclamari de culoare galbena si nu merge nici p telefon,, il citeste dar nu se conecteaza la net.,,, Routerul se numeste TENDA model N3 va rog dac stiti cauza ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Scoate cablul de la net din router si baga-l in laptop sa vezi daca merge. Daca nu merge inseamna ca nu merge netul. Daca merge da-i restart la router si fa-i din nou setarile

| Kampion a răspuns:

Cred ca e dela router, si la mine se deconecteaza tot timpu, cred ca trebuie sa te muti langa router, sau asa ceva, dar as vrea si eu un router sad.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Da-i un restart big grin