| N25 a întrebat:

Intrebare pentru cei care locuiesc in Moldova(Chisinau).
Nu stiti vreun atelier unde pot sa-mi instaleze Android pe Samsung Wave 2? Daca puteti sa-mi dati adresa. Mersii

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Magazinele de telefonie mobila (cele care repara) se ocup si cu sistemul operativ, cauta pe internet magazine si vezi care e mai aproape de tine, mergi sa vezi cum rezolvi situatia cu telefonul.

| N25 explică (pentru mgtow):

Magazine de telefonie mobila gen: Orange, Molcell, Darwin etc?

| mgtow a răspuns (pentru N25):

Astia care vand mobile si cartele nu, magazinele care repara telefoane gsm.

| N25 explică (pentru mgtow):

Mersi

| mihai69 a răspuns:

„All Bada-powered devices are branded under the Wave name, as Samsung's Android-powered devices are branded under the name Galaxy."
https://en.wikipedia.org/wiki/Bada_OS
Așadar, NU vei găsi nici în Chișinău, nici în Tokio ori altundeva vreun atelier care să bage Android pe un Samsung Wave.

| mihai69 a răspuns (pentru N25):

OK - și... ai reușit?

| N25 explică (pentru mihai69):

Nu am gasit inca atelier

| mihai69 a răspuns (pentru N25):

Atunci... baftă!