| Dontforgettosmile a întrebat:

La iPhone 5s nu merge sa mut aplicatiile in foldere. Mai exact tin apasat degetul pe iconita si acestea nu incep sa tremure. Ce sa fac? Exista vreo setare sau ceva?

9 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Ai incercat un restart?

| Dontforgettosmile explică (pentru Pool77):

Am incercat de mai multe ori. Tot asa e. sad

| Pool77 a răspuns:

Hmm. Daca apesi simplu pe ecran, te baga in aplicatie sau nu?

| Pool77 a răspuns:

Mai poti incerca sa-ti pui iPhonul in modul, de "dormit", sau te mai poti uita la Setari->General->Restrictii poate e pe on si de aceea! Bafta!

| AndreiM77 a răspuns:

Ti degetul apasat pe aplicatie si o muti in folderul x, sa nu iei degetul de pe aplicatie.

| Dontforgettosmile explică (pentru AndreiM77):

Ai citit toata intrebarea? Daca da, ce cuvant din "tin apasat degetul pe iconita si acestea nu incep sa tremure" nu-l intelegi?

| AndreiM77 a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

IPhone 5s are alt OS, mai exact 7, si s-ar putea sa nu tremure, asa ca incearca sa o misti.

| Dontforgettosmile explică (pentru AndreiM77):

La celelalte iphon-uri (inclusiv un alt 5s, 5c, 5 si 4s) cu iOS 7, iconitele tremurau si puteam sa le mut in foldere. Numai la 5s-ul asta nu pot. Mentionez ca iphone-ul e original si nu e vreo chinezarie. Cum as putea sa activez sa tremure iconitele? Trebuie umblat prin setari sau?

| AndreiM77 a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Ciudat, creca prin setari trebuie umblat.
am o intrebare, tu esti cea din poza de profil?