| anonim_4396 a întrebat:

Buna,ma ajuta si pe mine cineva cu o configuratie pc procesor + placa video? Am o placa de baza ECS P4M890T-M (1.0),o placa video nVidia Geforce 6200 Turbocache cu rez de 1280x1024 si un procesor Intel Pentium 4 630 la 3.0 Ghz.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Procesor pentru placa ta nu se mai fabrica si sunt foarte scumpe. Uite unul mai ieftin: http://www.pcmadd.com/......70003.html
Are si garantie 1 an. Placa video poti sa iei orice placa cu PCI-e x16 V 1.0 sau 2.0. Poti lua si cu V 3.0 dar diferenta mare de rata de transfer face ca placa sa nu lucreze la capacitate maxima.
Procesorul core 2 duo este mai puternic de cat al tau.