| AxelAlex234 a întrebat:

Buna,ma poate ajuta si pe mine cineva cu o Plita vitroceramica Bosch PKN645T14.cum o pot racorda al curentul electric?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La cum ai formulat tu intrebarea, singurul raspuns ar fi: bag-o in priza! Presupun, insa, ca are o alta problema pe care, daca nu ne-o spui, nu avem cum sa te ajutam.

| AxelAlex234 explică (pentru ardnaxur1961):

Mda are 5 borne

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru AxelAlex234):

In cazul asta, in momentul in care ai cumparat-o, nu ti-a verificat-o in magazin? La ei, cum a functionat? Ori are pe undeva prin cutie, un adaptor care sa poata fi bagat in priza normala si sa aiba 5 gauri pentru bornele alea, ori trebuie sa te duci tu si sa-ti cumperi unul.
Acuma, sincer, nu inteleg cum ai putut sa cumperi asa ceva fara sa-ti pui nicio clipa problema ca prizele din Romania nu au decat 2 gauri, deci, sa dai banii pe ceva nefunctional.

| AxelAlex234 explică (pentru ardnaxur1961):

Mersii dar am rezolvat trebuie facuta punte intre 1, 2, 3 si 4, 5

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru AxelAlex234):

Ma bucur ca ai rezolvat. Fii foarte atent ca, in general, plitele astea sunt foarte puternice si risti sa-ti "prajeasca" instalatia. Pofta buna! laughing

| AxelAlex234 explică (pentru ardnaxur1961):

Mda stiu ca sunt ft puternice da am o instalatie ft puternica mai multe cabluri in pereti decat caramidalaughingmersii