| ajutoramnevoie a întrebat:

Mă uitam la serial și dintr-o dată s-a blocat laptopul și scoate un sunet ciudat, un bâzâit continuu. Îl țineam pe o pernă, acum mi-am dat seama că nu am făcut bine. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

S a supraincalzit procesorul, trebuie oprit si repornit si pus pe ceva care sa ii permita sa traga aer

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Scoate i bateria și lasă l puțin. Probabil s-a încins, și eu pățesc

| Ineys a răspuns:

Daca laptopul nu era incins probabil nu e nimic hardware, ci ceva software. Oricum, temperatura pe care o suporta laptopurile de obiecei e pe undeva pe la 80 grade C, si cand se depaseste se opreste direct, t nu se blocheaza si nu scoate sunete. Ai Windows cu licenta? E prima oara cand iti face asa? Sa nu fie o problema software.
Pe al meu poti sa prajesti cartofi dar nu se blocheaza, nu se restarteaza, nimic, cand il suprasolicit ( asta in jocuri foarte noi ). Acum de la un film nu vad de ce s-ar fi suprasolicitat atat, chiar daca l-ai tinut pe perna nu are cum sa fi depasit temperatura maxima admisa.

| Dandinelle a răspuns:

Lasa-l sa se raceasca putin, dupa aceea apasa butonul de start mai lung, o sa intre in recovery atunci. Cauta o placa mai dreapta, sau carti pe care sa-l pui si asigura-te ca iesirea de la cooler e libera.

Răspuns utilizator avertizat
| Marian5672 a răspuns:

Ține apăsat butonul de pornire până își da restart singur, ca dacă scoți bateria îl poți strica de tot.