| telluno a întrebat:

Buna,
Mai stie cineva jucariile acelea ca un fel de "lego", dar erau din fier toate piesele, cu suruburi si piulite, se vindea la cutie ca lego si puteai construi multe din ea ( >ex buldozer, macara, elicopter,) dar totul era din fier si avea si 1 motor inclus in set.
Care mai stie cum se numea lego acela? sau daca il pot gasi pe net, din ce imi aduc aminte era o cutie albastra dar numele fimei nu mil amintesc.
Care isi mai aduce aminte?
Astept raspuns, Multumesc!

4 răspunsuri:
| TAZ_2382 a răspuns:

Mecanto... parca... am avut un set cand eram mai mic; D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu da am avut si eu si inca caut sper sa il gasesc

| denisfurnica a răspuns:

Salut! cred ca se numea mechano am vazut reclame la televizor dar nu stiu cate seturi erau dar stiu ca erau de fier cauta pe youtube