| anonim_4396 a întrebat:

mi-am activat obtiunea web'n'walk de la cosmote dar imi spune ca telefonul nu poate fi configurat automat.Stiti cum il pot configura manual?(am nokia C2-01)

Răspuns Câştigător
| FarrellBull a răspuns:

Incearca asa:
Apasati tasta Meniu, selectati Setari, apoi Configurare, apoi Setari configurari personale
• Sunteti in meniul Conturi personale
• Apasati tasta Adaugati, selectati Punct de acces, la Nume cont scrieti Cosmote internet, apasati tasta OK
• Apasati pe Setari puncte acces, la Purtator date selectati Pachete de date apoi selectati Setari purtator date si introduceti:

- Punct acces pachete de date: internet
- Tip retea: nu se modifica
- Tip de autentificare: Normala
- Nume utilizator: lasati liber
- Parola: lasati liber

• Apasati tasta Inapoi de 3 ori pana ajungeti din nou in meniul Conturi personale, selectati profilul Cosmote internet, apoi apasati Optiuni si selectati Activati
• Apasati tasta Optiuni, apoi Adaugati, selectati Web si aici introduceti:

- Nume cont: Cosmote Web
- Homepage: http://www.cosmote.ro/ro/html/internet.htm
- Nume utilizator: lasati liber
- Parola: lasati liber
- Utilizare punct preferat acces: Da

• Apasati tasta Inapoi, selectati profilul Cosmote Web, apoi apasati Optiuni si selectati Activati
• Apasati tasta Inapoi pana reveniti la meniul principal al telefonului si selectati Web apoi Home

| alysa_5403 a răspuns (pentru FarrellBull):

Hey am facut toti pasii. dar nu imi apare homepage ca sa introduc linkul crying ce pot sa fac?sad plz raspuns straight face

1 răspuns: