| costicuta a întrebat:

mi-am cumparat un laptop HP NX9110 COMPAQ si am si pc, mi-am cumparat wireless HUAWEI HG655b! m`am conectat pe ambele..merge,totul e ok! dar daca vreau sa intru pe laptop fara cablu nu se poate... ce trebuie sa fac? multumesc:*

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

In primul rind, porneste wirelesul la modem, pe urma, porneste si la laptop, pe urma deschie panoul de control si du-te la centrul de retele-configurati o retea wi fi. daca nu merge, inseamna ca nu ai cardul wi fi in laptop.

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

1: Seteaza reteaua wireless pe router
2: Porneste wireless-ul pe laptop (cauta butonul in lateral, langa tastatura sau combinatie de butoane pe tastatura FN+tasta cu iconita wireless) si ar trebui sa te poti conecta de pe laptop la reteau wireless. Ai si net asa si retea interna, fara fir.