| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Mi-am facut un cont Microsoft cu care m-am autentificat pe laptop, iar parola de la acel cont mi-a devenit parola laptopului.
Cum să fac sa nu mai am parola la laptop ca nu-mi doresc. (Windows 8.1)
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TudyCFR a răspuns:

Intri la control panel si iti scoti parola. Exact cum se facea si la windows xp.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poti sa pastrezi parola, dar activezi auto logon. http://www.intowindows.com/how-to-automatically-login-in-windows-10/

| patrik128 a răspuns:

Buna! aceeasi problema am avut-o si eu la windpws 10 dar cred ca ii la fel...te duci la setări si cauti conturi si după aceea pui sa seteze alt cont dar fara parola adică ...vezi tu acolo.xD