| Georgy1033 a întrebat:

BUNA. mi-am facut un cont pe twitter dar acum vreau sa--l sterg stiti cum OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

1. Intra pe contul tau de Twitter introducand numele si parola ta. Aceasta actiune te va redirectiona catre pagina ta de profil.
2. Gaseste sectiunea Settings din partea de sus, coltul din dreapta a ecranului. Este a 4-a optiune de la stanga. Click pe link.
3. Da click pe butonul Delete My Account. Navigheaza in josul paginii si acceseaza meniul din coltul din stanga.
4. Acest lucru te va redirectiona catre o pagina unde vei confirma stergerea. Da click pe butonul Okay, Fine, Delete My Account. Prin click pe acesta contul tau va fi dezactivat.
5. Selecteaza Home pentru a te intoarce la pagina initiala. Numele si parola ta nu vor mai functiona cand vei incerca sa te loghezi pe Twitter.