| Dayana568 a întrebat:

Ma ajutati va rog? Astazi mi-am facut cont de Twitter stiti ce e ala sau pentru ce e bun?

5 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Twitter e o retea sociala unde persoanele pe care le "follow-aresti" scriu mesaje de cel mult 140 caractere. E mai usor de folosit decat Facebook pentru ca doar scrii mesajul si dai send. Pe Twitter din cate stiu nu ai chat privat ca pe Facebook deci followerii pot sa vad ce vorbesti cu o prietena. Plus Twitter e mai folosit decat Facebook de catre persoanele cunoscute gen actori, cantareti si alte persoane cunoscute.

| winer98 a răspuns:

Twiter e o retea de socializare de ti-ai facut cont daca nu stii ce e.E o retea cu mesaje scurte si la obiect.Scrii unde te afli mici descrieri,

| Gabrielagabi95 a răspuns:

Pai din cate stiu eu, e ca si Facebook-ul doar ca are alt nume si e mai neobisnuit adica pentru mine laughing Funda? happy