| Alexandru_Bilici_1996 a întrebat:

Buna!

Mi-am luat si eu o imprimanta Lexmark x6675 si de curand mi sa golit cartusul... l-am reincarcat cu tus dar cand vreau sa imprimez spune ca trebuie sa schim cartusul. Stie cineva cum pot rezolva fara sa schimb cartusul?

Răspuns Câştigător
| Aniisoara a răspuns:

Cartusul are niste orificii mici de unde isi imiprimanta tusul, ar fi bine sa nu atingi cu degetul pentru ca raman amprente si s-ar putea sa nu il mia recunoasca, ai putea sa stergi cu putin alcool etilic, ai grija ca sa nu fie infundat cartusul ..asa mi se intampla si mie