| dennuu a întrebat:

Mi-am luat un dslr, mai exact Canon Eos 100D cu obiectiv EF-S 18-55mm. Pozele ies bine, dar de curiozitate am scos obiectivul sa vad cum face fara. Pozele nu ies clare, aparatul nu vrea sa focalizeze. Stie cineva daca acest aparat face poze doar cu obiectivul? Multumesc anticipat, dau funda.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu obiectiv merge, am intrebat specialistwinking

| TheAndi22 a răspuns:

Aparatul are nevoie de obiectiv pentru a functiona.
Altfel doar senzorul si oglinda nu pot capta imaginea, fara ajutorul unui obiectiv compatibil cu senzorul, din cate stiu. happy