| Laiyla a întrebat:

Hello! Are cineva Obiectiv Pentax 50mm/1.2? Sunt curioasa cum face pozele si cum se prezinta in conditii de iluminare slaba. Nu am gasit prea multe pe google si am nevoie de un obiectiv nou pentru aparat. Am un obiectiv de 18-55mm dar nu sunt multumita de el. Mentionez ca aparatul este Canon 1000D, adaptor am.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Decat sa dai bani multi pe un obiectiv nou, mai bine te inscrii si urmezi un curs foto, unde vei invata cum sa faci poze bune cu aparatul si obiectivul actual. Cursul costa mai putin, dar vei putea invata cum sa lucrezi mult mai bine, chiar artistic!

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Eu am un Canon 17-55 cu f2.8 si se descurca acceptabil.
Ma intreb ce pret are acel obiectiv f1.2, pentru ca din cate stiu, chiar si cele cu f1.8 au pret piperat.