| tulipu a întrebat:

Buna,nu-mi merg câteva taste de la laptop. Ce să fac? Vă rog să mă ajutați

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Specifica ce semnifica "nu imi merg". ca acele taste sunt moarte, sau ca apesi de ex o litera si scrie altceva? in cazul in care ai taste ce nu raspund deloc atunci cel mai indicat e sa schimbi tastatura. in functie de modelul de laptotp costa intre 25 si 40 de euro. ca sa o schimbi nu e mare filozofie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ca mine si ia-ti tastatura, ca nu se merita. acum cateva luni mi s-a dus tastatura de tot la laptop. am fost cu ea la reparat si dupa alte 2 luni iar nu imi mergea jumatate si pana la urma am luat una wireless si nu am nici cia mai mica probleba, dar a ttrebuit sa o dezinstalez pe cea de pe laptop pentru ca se apasau 2 butoane incontinuu faara sa le ating eu

| SorinTudor a răspuns:

Verifica daca sunt bine fixate (sa faca contact)... daca sunt ok si nu functioneaza problema poate fi de la placuta aia pe care-i prinsa tastatura si te va cam costa s-o schimbi...

| SorinLebron1981 a răspuns:

Incearca sa faci un formular sa vezi cat te costa sa il repari aici http://bit.ly/OH6Adb

| dodoc a răspuns:

Pai vezi ca merg scoase curatele si punele la loc
dac nu mere ia-ti o tastatura noua si schimbo
daca nu te pricepi duo la reparat

| oldbluegrumpyman a răspuns:

"Nu merg" in sensul ca nu raspund sau nu se apasa pana in capat? Eu am patit ceva asemanator si aveam mizerie sub taste (frimituri). Daca asta e problema vezi ca tastele ies relativ usor. Ridica usor de un colt al tastei si iese. Vezi cate taste scoti sa nu le incurci.

| Petre_Barbalata_1987 a răspuns:

Salut nu-mi mai scrie pe laptop literele mij, o fi tastatura de vina si trebuie schimbata, ma cheama petre te rog sa ma ajuti