| babyloving a întrebat:

Pentru Iphone 5 trebuie o cartela speciala sau se poate pune si una normala?

7 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Trebuie taiata toata zona de plastic de jur imprejur, ramanand numai zona metalica uite si un mic foto tutorial

http://reviews.cnet.co.uk/......-50009289/

| MariusPapoi a răspuns:

Mergi si una normala dar trebuie taiata dupa una speciala pentru iphone

| cristif a răspuns:

Iti trebuie nanoSIM pentru iPhone 5 happy

| GAdNuRi a răspuns:

Merge orice cartela dar trebuie putin taiatawinking. Eu am iphone 4S si tot asa trebuie sa tai din cartela. Bafta :*

| christianchristian a răspuns:

Nu, iti trebuie nano sim; si eu am Iphone 5 si am incercat sa tai cartela, dar nu am putut si am fost la un Orange shop si mi-au dat ei dar a trebuit sa platesc 7 euro parca.

| valentino52 a răspuns:

Din sim mergea sa faci microsim doar trebuia sa tai cartela. Din microsim nu merge sa faci nano tutorialul ala e fake. Nano sim este mult mai subtire decat microsim deci singura varianta ar fi nu numai sa stai la precizie milimetrica dar si sa pilesti cartela si o miime de milimetru mai mult decat trebuie si strici cartela. Cum nano sim e folosit doar la Iphone 5 care costa 33 de milioane e nesimtire curata sa incerci sa faci economie de 20 de lei in loc sa te duci la Vodafone/Orange unde se vinde iphone 5 si sa le ceri sa iti transefere numarul pe un nano sim.

| vrelian a răspuns:

Cu cartela ta aia SIM mergi la un magazin din asta de telefoane sau la compania unde ai tu cartela si le spui sa iti taie cartela.Si ei iti vor taia cartela sa poata intra in telefonul tau. Toate iphnone-urile 4, 4s si 5 au micro sim, dar nu e problema ca sim-ul tau se poate taia.Sa nu incerci tu singura sa il tai, mergi la ei ca au un cleste special. Daca o sa zica sa platesti, le spui frate pai am abonament la voi, asa ca trebuie sa imi taiati gratis.Bine ca chiar de este sa platesti nu e cine stie ce, de aia te trimit la magazinul de telefonie unde ai tu cartela ca poate iti face gratis.Cartela asta micro de fapt este aproape numai circuitul ala de pe vechiul sim. Daca te uiti pe sim-ul tau acum o sa vezi ca are un circuit.Clestele ala taie exact poe langa circuit.O sa fie aceiasi cartela doar ca la telefoanele noi probabil sa poata sa-l faca mai subtire. A trebuit sa recurga la chestia asta sa micsoarze simul. In rest, e cartela normala. Mergi la ei ca sigur au cleste sa taie simuri.