| Fabi_Ursulescu_1990 a întrebat:

Buna poate cineva sa-mi dea un raspuns un sfat am achizitionat o antena wifi usb o mini antena Realtek RTL8192CU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter ok deci am instalat-o cu driverul de pe cd ce l-am primit m-am conectat la retea cu 5 lini super si asta in mijlocul camerei in mod normal am 3 lini la geam doar fericirea a durat foarte putin tot se deconecteaza singura imi limiteaza accesul eu nu stiu ce setari sa ii mai fac am dat disable si la placa din laptop m-am gandit sa nu faca conflict sau ceva am dat si turn off windows firewall si tot asa face

1 răspuns:
| pantera30 a răspuns:

Buna iti dau un sfat ei router cu 3 antene si dubla banda wifi are in pachet CD-ul de instalare trebuie sa ai net acasa. Parola de conectare si nubte mai conectezi cu cablul ala de net pe ala îl bagi in ruter cel ce iese din ruter in pc. Ai nevoie de DVD RIDER sa poti instsla softul ruterului. Mai multe detalii mai gasesti pe net. Sau poti chema cei de la firma de internet. La revedere.