| CreierSupersonic a întrebat:

Salut.Ma puteti ajuta si pe mine cu raspunsul la o intrebare?! Cum imi dau seama daca am o placa de retea wifi?(folosesc windows 7 pe 32 bit, >computer-system >properties-device >manager-network adapters, aici imi apare in realtek...asta e un adaptor wireless incorporat? merita sa-mi mut calculatorul vreo 2 metri mai langa geam? o sa prind un net wireless(stiu ca exista, cu telefonul il prind)?

Răspuns Câştigător
| kr37zu a răspuns:

Aia e placa LAN si nu Wireless

5 răspunsuri:
| Robertty a răspuns:

Daca prinzi net unde e acum logic ca o sa prinzi si 2 metri mai incolo

| CreierSupersonic explică (pentru Robertty):

Reciteste ce am scris...

| kr37zu a răspuns:

Trebuie sa ai doua placi acolo si atunci una este placa LAN si cealalta este Wireless. Daca nu prinzi nici un senal cu claculatoru acea placa nu Wireless. Totusi da tot numele placii care o ai ca sa iti dau mai multe detalii

| CreierSupersonic explică (pentru kr37zu):

Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC(NDIS 6. 20)

| CreierSupersonic explică (pentru kr37zu):

Merci fain, am aflat asta dupa ce am mutat calculatorul langa geam sa vad daca prind wirelessul.

| kr37zu a răspuns (pentru CreierSupersonic):

Aia e placa LAN si nu Wireless