| LoLiTa1808 a întrebat:

Pot afla cine mi-a pus intrebare cu anonim pe ask.fm? Am auzit ca pot afla IP-ul calculatorului de pe care a fost pusa intrebarea.dar daca intrebarea a fost pusa de pe telefon/ tableta etc? Cum as putea afla cine mi-a pus intrebarea?

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Nu ai cum sa afli, toat ce ai auzit sunt mituri.

| MunteanuIoan a răspuns:

100% nu poti afla cine ti-a pus intebarea. Si chiar daca i-ai afla IP-ul celui care ti-a pus intrebare, nu prea ai de unde sa stii al cui e IP-ul, ca doar nu iei toti cunoscutii la interogat sa-ti spuna IP-ul, nu?

| Ariuca a răspuns:

Eu ştiu că nu poți afla cine e pe anonim.
Din moment ce e anonim, nu poți afla.