| Fabyan_Toma_1995 a întrebat:

Buna prieteni! De cateva zile am o problema cu laptopul, mai exact il pornesc si un minut, maxim 7-8 se stinge singur. Care sa fie problema? L-am curatat de praf, am inlocuit pasta termoconductoare si i-am reinstalat si windows-ul, dar problema persista. Oare bateria poate sa faca figura asta? Cred ca e arsa, in urma cu o luna si ceva mi-a fulgerat in priza si de atunci nu o mai incarca, dar problema mea este de 4 zile.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti sa il folosesti si fara baterie dar cel mai probabil temperaturile sunt de vina de se stinge. Posibil thermal pad-urile nu au fost curatate bine si nu fac contact cu suprafata procesorului.

Monitorizeaza si temperaturile procesorului folosind speccy.

| gelu1970 a răspuns:

Daca problema asta a aparut dupa ce ai curatat laptopul si ai renovat pasta termica atunci ori ai pus un kg de pasta ori nu ai pus suficienta. eu tind sa cred ca ai pus multa si nu face efectul termoconductor.

| BlackCat13 a răspuns:

Mergi cu el la service, ei stiu cel mai bine

| Geo_George_1988_UHgW a răspuns:

Reia operațiunea cu curatatu (desfunda bine radiatoru ala pentru ca face o pătură de praf intre cooler și radiator dacă tot ai desfacut) și pusu de pasta și nu mai forță laptopu dar probabil ai folosit o pasta de proasta calitate era indicat sa o fi lăsat pe cea originala dacă nu aveai o pasta buna am patit-o și eu și am folosit artic silver 5 și e foarte buna îți cumperi un tub și ai pentru mai multe curățări.