| BogdanAiud a întrebat:

Buna Prieteni, Vreau sa conectez niste mufe pe placa de baza, eu am intrari dinalea pentru casti/boxe si microfon si in fata si nu merg deci despre ele e vorba.Sunt 4 mufe :
Pe ele scrie asa:
LINE OUT FR ROSU(CULOARE FIR, CULORILE DE LA FIRE LE SCRIU EU, NU SCRIE ASA CEVA PE MUFE.)
LINE OUR RR ALBASTRU

LINE OUT FL ALB
LINE OUT RL GALBEN

MIC IN(R) NEGRU
GND VERDE

MIC POWER(L) Portocaliu, aceasta se poate introduce doar intr-un pin, restul au cate 2 gauri care intra in pini.

Manual placa de baza: http://dlcdnet.asus.com/......_ultra.pdf

1 răspuns:
| florin1979 a răspuns:

Uita-te la pagina 1-23 si 1-24. si exact cum e schema acolo fa si tu! pe net nimeni nu te poate ajuta, decat cu sfaturi, practic tu vezi placa de baza si cablurile. tu, dupa schema, trebuie sa faci exact ca acolo.