| FazekasErvin a întrebat:

Buna seara, am de trimis cuiva un marerial si caut un site unde sa il uploadez si persoana sa il poata descarca deoarece are mai mult de 2h si nu o pot trimite nici prin messenger nici WhatsApp sau altele.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cit de mare e? Daca nu pe WeTransfer, atunci pe Mega.nz. Saaau, atentie! - iti faci frumos cont moca - cit s-o mai putea pe http://dubox.com/ si ai 2 TB de spatiu, doar ca limita e de 4 GB per fisier. Faci arhiva multivolum sau split direct si il urci acolo.

| LPCTSTR a răspuns:

Il urci in Drive sau Mega sau OneDrive sau orice platforna de stocare in cloud si ai rezolvat problema.

| dannyel86 a răspuns:

Poti face un cont gratuit de Gmail (o adresa de mail ca Yahoo) si ai acces la Google Drive, care are spatiu de stocare de 15 GB (datorita scolii online, a crescut de la 2 GB la 15 GB in ultima perioada).

| LPCTSTR a răspuns (pentru dannyel86):

Drive a oferit 15GB dintotdeauna, n-a fost niciodata 2GB, si nici mai putin decat Dropbox care ofera numai 5GB.
Chestia cu 2GB era un eveniment cum ca daca iti faci "security checks", primeai 2GB in plus, dar nu primeai numai 2GB si acum primesti 15 pentru ca scoala.

| dannyel86 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Stire din 2012.
"Google has just made Google Drive official. As expected, the service will offer 5GB of storage space for documents, videos, photos, PDFs and other files, and Google Docs is built-in to the service."
Asadar n-a fost 15 GB de la inceput.

| Adrian5575 a răspuns:

Google Drive.

| wj a răspuns:

Salut!
https://wetransfer.com/
Merge bine si la upload si la download.
Bafta!