| Username1 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Cand il deschid se aude sunetul de pornire dar nu imi apare nimic pe ecran. Daca il conectez la televizor merge, dar pe ecranul laptopului nu apare nimic. Am incercat cu Fn+F3 dar degeaba. Tin sa mentionez ca mi-a mai facut asa acum 2 zile, l-am desfacut, l-am curatat de praf si a mers bine, iar azi nu se deschide din nou.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mergi cu prostia de laptop, la magazinul de unde l-ai cumpărat!

| sutinoo a răspuns:

Ori legatura (cablurile) intre "unitate" si monitor e intrerupta ori acel switch care ii spune calculatorului ca e inchis lid-ul sau deschis nu mai face contact cand il deschizi, du-l la un service.

Si apropo... vezi ca prin fn-urile alea mai poti sa comuti si destinatia video: tv-out sau ecranul principal, cauta si acel buton