| Papilyy a întrebat:

Buna seara! Am o problema majora! S-a luat curentul iar când a venit nu a mai mers termostatul! As vrea sa ii dau un restart dar nu reușesc! Modelul este Siemens RDH100RF

3 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Reset trebuie sa dai la modulul receptor cel de langa centrala sau unde l-au pus instalatorii.

| Standt a răspuns:

Nu termostatul se reseteaza ci centrala.

| Bogdan0783 a răspuns:

Sunt mai multe cauze posibile. Este alimentat? Daca este atunci incearca un reset pe receptor(apesi reset cca 4 sec) apoi dai learn.Pe spatele emitorului ai functie test, apesi test si vezi daca comunica.