| Ropidox a întrebat:

Buna seara Am si eu o intrebare. Ce asemanare este intre metin2 si 4story?
In 4 story ce iteme, animale, monstri si alte chestii sunt? Intreb pentru ca metin2 joc, dar 4story nu imi merge.

6 răspunsuri:
| 인스피릿 a răspuns:

Pai. La 4story incepi prin a alege un regat din doua: Valorian si Derion (daca joci 4s romanesc). Apoi alegi o rasa din urmatoarele 3: Om, zana, felina. Dupa ce alegi rasa, alegi profesia caracterului: Preot, Somnambul (e defat asasin), Evocator, Magician, Razboinic si Arcas (sper ca nu am omis ceva xD). Te da in orasul de inceput pentru regatul tau. Incepi cu o misiune, si pana la lv 20 primesti haine, arme etc. si abilitatea de a echipa anumite haine si arme. Exista lupte intre cele doua regate, razboaie de cucerire, PVP system, crafting, upgrade, guilds etc. E un joc destul de dragut, dar devine plictisitor xD
Monstrii nu sunt greu de omorat. Cu patry te vei descurca numai bine. Harta e destul de mare, monstrii de toate felurile.
Asemanarea n-o stiu. Ti-am descris jocul, compara-le tu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si animale si intemeuri dar la metin armele se pot face +9 iar la 4story se fac +100

| GhiolbanAurel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma daca vrei sa stii armele se fac +23\22 nu +100...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4story este mai frumos deoarece: are grafica belea, animale frumoase, si altele.In metin nu faci nimic doar pescuiesti nu sari nu inoti nu faci nimic pe langa 4story faci orice

| stefansec a răspuns:

Casa iti mearga 4story ia programul nVIDIA phx happy

| adrianTHEboss a răspuns:

In primul rand 4 story are o grafica de 3 ori mai faina ca a metinului si sunt 6 caractere evocator, magician, preot, umblator nocturn, razboinic si arcas si toti au armuri si arme speciale. Trebuie sa-l vezi ca sa il intelegi.Multa bafta!