| dodu21 a întrebat:

Buna seara.Am si eu o problema, am un smart tv si nu mai merge functia smart cand dau sa intru in ea se blocheaza si ma scoate afara din meniu, nu mai pot sa il folosesc.am incercat update resetare din fabrica l-am desfacut am verifivat conexiunile cam tot ce se putea incerca de acasa .....acuma as incerca sa schimb modulul ce contine softul, dar nu stiu care este placa.in el sant 3 placi,partea de alimentare, placa cu mufele hdmi usb etc si una mai micuta cu panglicile de la display tv este LG, astept un sfat dar nu vreau la service n-am incredere multumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci fa l tu, Praf.

| untu a răspuns:

Daca tot l-ai desfacut, adio s-a dus garantia si platesti totul pe banii tai pentru reparatie, oricum tu nu te pricepi la electronica si IT! Nu trebuia sa umbli la tv, ci sa citesti instructiunile tv LG SMART! Nu ai ce sa faci decat sa le duci la un service autorizat local! Nu mai merge functia smart insemna ca sunt probleme de software!