| octav005 a întrebat:

Buna seara, am un player mp3 iRiver x20. si am incercat sa ii adaug niste melodii.
Am adaugat acele melodii, dar apoi imi zice pe ecran initilaizare build library. si sta cateva minute apoi se inchide. DECI imi face mereu cand il pornesc, deci nu se deschide.

cum as putea sa il resetez? nu are nici o gaurica pentru resetare, ceva de genul asta.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mi se pare slaba bateria.

| octav005 explică (pentru Bula):

Sincer nu merge. am incercat si cu un alimentator de 5v de priza si tot asa face. nu stiu cum sa il resetez. nu are nici un buton, gaura pentru asa ceva

Bula
| Bula a răspuns (pentru octav005):

La multe aparate, resetare se poate face daca lasi aparatul nealimentat (fara legare la curent si cu bateria scoasa) timp de cateva minute (de obicei un jumat de ora este sigur).
Dupa pauza de alimentare se pune inapoi bateria incarcata sau noua sau se conecteaza si la alimentatorul lui, bagat in priza.
Dupa un timp de asteptare (cat se incarca soft-ul) aparatul porneste din nou.

Repet, procedura nu este valabila la orice aparat, doar la cele care functioneaza cu soft imprimat in memoria aparatului.

Daca nu te descurci nici asa, atunci du-l la un electronist.