| Vicky01 a întrebat:

Am o problema cu iPhone 6 mai exact cu touch ul merge câteva minute apoi se blochează trebuie sa îl resetez forțaț și tot asa, totul a inceput când am observat ca partea stânga nu funcționa mai exact câțiva milimetrii din ecran, i-am dat resetare și tot nu a mers și a inceput sa se blocheze... ce as putea sa ii fac?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Lai luat nou? Vedeti voi cam asa se duce vorba, cam asa vin unia pe net si spune X produs e naspa e doara numele de el si tot asa, de ce? Doara ca luat un telefon, un calculator stricat de la altul si maninca lui zielel, Ia un iphone nou si o sa vezi ca nu o sa ti se intimple absolut nimic naspa.Eun cate iphoane am avut niciodata nu am avut probleme la ele.Chiara pe unu l-am scapat in piscina, l-am scos rapid, l-am uscat, a facut figuri ceva linii dar dupa o zi doua si-a revenit complet.Deci cand cumperi de la cineva nu stii ce vei cumpara.Ce poti sa faci sa mergi cu el la service si aia iti va spune exact cum sta treaba.Nu cred ca costa mult sa iti spuna numa care e problema. Dupa stii ce va trebui sa faci.Asa sa repari ceva pe net doara din vorbe, nu vad pe careva sa stie exact care ar fi problema la ce ai tu.Ar putea sa fie ecranu ala inlocuit, adica sa nu fie original, daca telelfonul l-ai luat folosit deja.Multe telefoane se sparg,li se sparg ecranu, sunt scapate pe jos si asta se intampla. Apoi acum am vazut, stiu sigur ca Apple schimba si ecrane, deci originale exact ca ce ai pe telefonul nou, dar probabil e mai scump, asa ca multi pun ecrane din astea facute in china si alea pot sa aiba probleme.Am patit si eu odata cand mai bijuteream telefoane calculatoare pentru prieteni, am pus un ecran din asta din china pentru ca pe atunci Apple nu facea asa ceva si mergea din an in paste.Deci cel mai indicat e sa mergi la un service aia il testeaza si afli exact cum stai, Bafta