| costy2120 a întrebat:

am un tv TREVI DVBT 2819 si nu am telecomanda la el....am doua telecomenzi un pilot supertel si una cantech si nu stiu cum sa le programez pentru tv....ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Verifica in intructiunile de la telecomenzi daca le mai ai, supetel sunt destul de proaste, eu nu am reusit sa fac una sa mearga pe un tv cartel.
Dar in fine, in instructiuni ar trebui sa ai codurile pentru firma ta de la tv. Daca nu, vezi prin spatele televizorului, pe etichetele alea daca nu scrie vreun cod, de regula sunt din 4 sau 6 cifre, dar poate sa si difere in functie de fiecare firma.

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Hey! Stiu doar ca telecomanda supertel nu e compatibila cu firma trevi. Nu stiu daca cea cantech este compatibila.

| Love4Music a răspuns:

Cauta in manualul de utilizare, sau cumpara o tecomanda universala care sa fie compatibila cu Tv-ul tau.