| anonim_4396 a întrebat:

Am un un calculator Inte(r) Core(Tm)2 Duo Cpu 2.20 ghz(Procesor)
2 gb ram
32 BIT
Placa de baza P4M900 M7SE
Vreau sa imi iau o placa video ca aceasta se potriveste?:http://www.emag.ro/......D54S1BBBM/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, se potriveste.

1 răspuns:
| DoK a răspuns:

Nici nu stiu cum sa iti spun. Nu prea cred da merita de bagat banii in PC tau. Uita-te care e situatia : 1.Procesorul - nu e cine stie ce performantza. 2.Ram - 2gb ram e foarte putin. 3. Nu stiu ce sursa ai.
Desigur poti sa cumperi placa video, dar la mare efect sa nu te astepti oricum Ram nu o sa iti permita sa joci ceva normal. Daca vrei so ei doar pentru a privi vide in HD apoi merita. Dar in rest nu merita sa bagi inca bani in acest PC. Daca pui 4 gb ram si + inca aceasta plata video atunci o sa vezi poate ceva efect. Dar mai bine stringe ceva bani si ea un PC mai performant.