PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot trece de la Windows 10 la 7 si cum si mai ales sigur?
De pe site-ul lor se poate?!
Sau de pe un alt calculator cu W7 original, de ex?!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnNéVidoff a răspuns:

Poti trece. Dezinstalezi un windows si gata.Depinde daca windows-ul pe care il ai tu de doar pentru un dispozitiv (gen cand cumperi un pc cu windows deja pus pe el, nu mai primesti cd) sau e cu cd licenta.
Se poate, de ce nu.
Iar daca nu merge, il poti lua de la cineva, dar din nou, daca nu esti familiarizat cu lucrurile de genul, mergi la sigur cu un cd de windows daca ai. Daca nu, gasesti pe eMAG licente (de exemplu).

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex explică:

Un schimb de hard, intre 2 pc-uri nu merge?!
Parca pe hard e W-ul, nu?!

| RoCkKiD a răspuns:

Nu poti, cel putin nu oficial prin Microsoft.

Gasesi versiuni de W7 pe torenti dar nu e recomandat. Cei de la Microsoft au intrerupt udpateurile pentru versiunea aia deci nu mai beneficiezi de nici un update, mai ales partea de securitate...treaba care e riscanta daca planuiesti sa conectezi sistemul la internet.

| RoCkKiD a răspuns (pentru doctorandus):

Traiam cu impresia ca au oprit deja. Dar no, pana in 2020 se poate desi nu vad nici un motiv sa-ti prelungesti suferinta. Mai bine te impaci cu 10.

| Zaygon a răspuns:

W7 e depasit mai ales daca ai un procesor de la Intel din gen 7+.