| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Care boxa este mai buna dintre jbl flip 4 sau jbl extreme?

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Ca si calitate audio ambele suna cam la fel, relativ bine. Cel mai probabil sunt amplificatoare in clasa D.
JBL FLIP 4 zice ca are o putere de 8W pe difuzor si are 2 difuzoare, asta nu inseamna ca puterea e 2x8=16W. Totusi, la o baterie de 3.7v imi e greu sa cred ca scoate 8W reali, mai degraba 5-6W care se aud destul de tare chiar daca pare putin.
JBL XTREME cica are o putere de 20W, iarasi ma indoiesc, mai degraba se situeaza undeva la 14-17W reali, dar se aude mai tare decat jbl flip4.
Diferentele dintre ele fiind pretul mai mare pentru jbl extreme si mai mic pentru jbl flip 4, si puterea mai mare pentru jbl extreme si mai mica pentru jbl flip 4. Astea sunt criteriile dupa care te ghidezi, ca ambele suna la fel.