| florin1979 a întrebat:

daca fac mai multe partitii pe un hard disk, se va modifica in vreun fel viteza hardului(citire-redare?) ma refer, va scadea viteza?

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Nu scade viteza. In schimb, daca vrei sa muti ceva de pe o partitie pe alta o sa dureze ca si cand ai copia.(ca si cum ar fi 2 harduri).

3 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Nu. Dar daca faci o partitie mai mare de 40gb si instalezi Windows pe ea si o umplii de alte chestii o sa scada viteza de pe acel disk.

| gianys75 a răspuns:

Recomandat este sa ai trei partitii...si nici nu scade viteza de gandire a calculatorului

| nextlevel999 a răspuns:

Nu cred ca este o anumita proportie de respectat, iar cel care zice ca nu-i bine sa ai mai mult de 100gb, eu te asigur ca am 3 partitii de mai mari de 100gb si n-am nicio problema.sida r fi bine sa ai maxinm 4 partiti