| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Buna seara! Dau funda. Ce PC de gaming imi recomandati cu bugetul cuprins intre 1.500-2.000 lei. Cel putin sa imi mearga GTA 5 / Fortnite, si alte jocuri macar pe medium.

Răspuns Câştigător
| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Un pc nou de gaming e cam greu in bugetul asta, cu banii astia iti cumperi un calculator de office nou nicidecum unul de gaming, pe olx poti gasi pc-uri intre 1500 si 2000 lei cu i7 generatia a 3-a sau i5 generatia a 8-a cu un gtx 1050, 1660 sau rx 480, 570, 580 care isi fac treaba foarte bine pentru ce vrei tu, cauta un pc cu o placa video mai potenta, poate un 1060 sau un 1650 sau chiar 1660 care e foarte buna si un procesor mediu, cum ar fi un i7 skylake de generatia 6 sau un i5 generatia 8.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Te poti uita pe olx, sigur gasesti ceva ok. Nou, doar sa faci o configuratie cu ryzen si placa integrata dar nu te astepta la performante prea mari. In bugetul tau e mai ok sa cauti SH.

Niste exemple:
https://www.olx.ro/......gyscg.html
https://www.olx.ro/......gYgaz.html (la care mai cauti un 1060 sau rx 580 tot sh si ramai in buget)

| Anonimul151 a răspuns:

Eu mi am cumpărat acum 4 ani, un laptop cu 2000 lei. ( Lenovo). Nu e un laptop de gaming, dar merge, Euro Truck și alte jocuri.

Poți merge la altex, flanco, să spui ce dorești și ei îți vor recomanda un laptop in bugetul tău pe care sa meargă jocurile.

Cu siguranță vei găsi. E imposibil să nu găsești. Jocurile nu merg doar pe cele de "Gaming".