| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara! Deci...profesorul nostru la ora de tehnologie ne-a zis un program cu care poti sa creezi aplicatii dar nu mai stiu numele.Cine mi-l zice are Funda! Inca ceva... domn profesor a spus ca a creat un program pentru. asistenta medicala a scolii pentru afla ce vaccinuri a facut un copil(doar din judetul nostru). Cum poate acel program sa stie ce vaccinuri a facut un copil? Tin sa mentionez domn profesor are diploma de programator!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Programul acela nu stie nimic, aceea era o aplicatie dezvoltata cu ajutorul programului. Datele trebuiesc introduse sau culese de undeva, nu are intuitie. happy
In alta ordine de idei, poate fi vorba de Pascal, C, C++, precum si orice program de baza de date (MsAccess, FoxPro, etc).
Eu zic sa-l intrebi cu prima ocazie, se poate programa in foarte multe forme.
Bafta

1 răspuns:
| Andruşcă a răspuns:

Programe de "facut programe(sau aplicatii)" sunt DevC++, Borland C, Microsoft Visual Studio, si multe altele. Dar... daca nu stii limbaje de programare nu o sa faci nimic.
In legatura cu acel program minune care iti arata daca elevul Gigel are vacinul facut: Acel program NU ghiceste, ci cineva i-a bagat informatiile cu vaccinurile elevilor intr-o baza de date.Deci dupa ce Gigel a facut injectie a venit cineva(profesor, medic, secretar, etc), a deschis programul si a scris acolo ca a facut vaccin. Daia programul stie.