| mariatina a întrebat:

Daca un profesor are favoriti, iar la teste le da lor note mai mari decat la altii care au stiut mult mai bine si daca directorul scolii ar afla ce a facut profesorul il va da afara din incompetenta? Ps : ma cam roade intrebarea.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce-ai spus nu este vorba de incompetenta, ci de favoritism. Pentru atata nu-l da nimeni afara, eventual ar fi mustrat si averizat sa nu mai faca. Numai bine!

| yumeee a răspuns:

Nu. Directorul nu are astfel de drepturi.

| Oti a răspuns:

Din cate stiu eu nu poate face acest lucru.In cel mai RAU caz pentru el si BUN pentru tine[zic asta pentru ca fara dovezi si dor din gura unui elev nu se poate dovedi nimic], va trebui sa dea un fel de examen, sa aiba un fel de inspectie sa-i vada competentelebig grin. Daca stie si se descurca cum de altfel si banuiesc ca se descurca pentru ca totusi e profesor si a ajuns pana la acest nivel tercand prin ceva facultati si scoli nu o sa ii faca nimic. Daca gaseste nereguli da ma indoiesc atunci da o sa `l dea afarabig grin
funda?

| AnaEindragostita a răspuns:

Teb roade? da ce e veverita?

| PuffyPufosul a răspuns:

laughing te roade? Roade-o si tu! Pai nu cred cal da afara doar o sal avertizeze!