| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!
Dețin un laptop Dell Latitude E6500, la care am uitat parola la Bios, și întrebare mea este cum aș putea reseta parola la bios? deoarece nu îl mai pot folosi deoarece nu am parola la bios adică am uitat-o.

Aș dori și eu un răspuns dacă știți răspunsul la această întrebare!

Răspunsul corect și cel mai bun răspuns va primi fundă! happy.

11 răspunsuri:
| andreitmm a răspuns:

Nu, dar ia, explica-mi tu cum arata? laughing)

| andreitmm a răspuns:

Du-te ba vinde gogosi in alta parte. nu exista placa de baza fara baterie ce nu o poti scoate. Sunt modele care au acoperita bateria cu ceva material, dar se poate scoate. La altele modele se scoate bateria exact ca pe dekstop, adica simplu,,. Ba cand aveam eu laptop si il dezmebram tu abia auzisei de internet laughing)

| RAY a răspuns (pentru andreitmm):

Unde e ma bateria aici? https://www.reparaciosii.ro/......aptop1.jpg

| andreitmm a răspuns:

Auzi cauta pe Youtube motode, nu te lua dupa asta ca asta nu stie ce vorbeste,. doar scrie pe Youtube " how to reset bios password " sa vezi acolo cate clipuri ai, de nu sti la care sa te mai uiti laughing, Bafta.

| andreitmm a răspuns (pentru RAY):

Acolo bateria e scoata, se vede ca nu ai avut laptop in viata ta laughing)

| andreitmm a răspuns:

Cu mana. Ba baiete ma mai plictisesti mult. cauta tu un site unde sa imi zica ca o baterie nu merge scoasa de pe placa de baza si mai vorbim.

| andreitmm a răspuns:

Pai atunci macar taci si nu te mai contrazice singur.

| andreitmm a răspuns:

RAY27TM gata ti-ai sters comentariile? laughing)

| 28cosmin a răspuns:

Andreitmm, nu vorbesc de bateria de la laptop, eu doresc să aflu cum se poate reseta parola de la bios deoarece am uitat-o.

Dacă vă ajută cu ceva aveți mai jos niște link-uri către imaginile cum arată bateria de bios de la laptop, însă nu știu dacă este ca la desktop scot bateria din unitatea centrală 2 sau 3 minute și a uitat parola introdusă în bios.
https://www.facebook.com/......060920733/
https://www.facebook.com/......064254066/

Acum nici eu nu cred că ar fi la fel ca la desktop-uri.

| andreitmm a răspuns (pentru 28cosmin):

Se poate scoate si bateria aia. e prinsa cu pini? Doar scoti si pui la loc

| 28cosmin a răspuns (pentru andreitmm):

Am scos a ceea baterie și nu am rezolvat nimic am stat 5 ba chiar 10 minute și nu a mers. Ce altă metoda mai am?