| andyandreeas a întrebat:

FUNDA! Am si eu un n96. L-am dus ieri la reparat la un service gsm pentru ca avea display-ul spart. Mi l-a schimbat si am plecat fara sa-mi dea nimic. Trebuia sa-mi dea un bon, o chitanta ceva, garantie? Si mai am o problema tot cu telefonul asta. Astazi cand am vrut sa formez un numar nu imi mai scrie pe ecran si imi dispar scurtaturile de la butoanele stanga dreapta centru. Stie cineva de la ce e? Multumesc!

2 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Te duci frumusel inapoi si le arati ce problema ai.
1. Display-ul nu e nou sau e defect din fabricatie
2. Driverul de la display e busit si el si trebuie inlocuit(trebuia verificat de cei de la service)
3. 110-120 ron display copie china
4. 230-250 ron display original
5.Da.trebuia sa iti dea bon+garantie.
Dar tu du-te inapoi la ei ca ti-l face sigur.

| cristiana101 a răspuns:

Pai nu `ti-au reparat bine telu`. si da trebuia sa-ti deaa.