| Hasss a întrebat:

Buna seara la toti am si eu o intrebare
daca am programul virtualbox si vreau sa probez un program trebuie sa am vreun sistem de operare in virtualbox?
scuze da nu stiu cum se foloseste virtualbox si de aia intreb big grin deci va rog
RASPUNDETI big grin!

Răspuns Câştigător
| TDT a răspuns:

Da, trebuie sa instalezi un sistem de operare inainte. E ca un calculator normal, numai ca e virtual. Pe un calculator normal trebuie sa instalezi sistemul de operare inainte sa poti folosi programe, nu? Asa si in VBox.

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Din hard-disk iti foloseste destul de putin, insa RAM trebuie sa aloci din cel existent realmente pe placa ta de baza, nu mai mult de jumatate (daca ai 1GB RAM, aloci 512 si merge destul de bine)

| Hasss explică:

Ms ai fund dar programul acesta daca instalez un sistem de operare imi foloseste rami mei? sau imi ia din memoria de la hard adica imi ia ceva gb din el sau totul e virtual?