| Denis2017 a întrebat:

Buna Seara TPU.astazi mi-am instalat pe laptop WIndows 7 Home Premium si cand s-a deschis nu mergea Wireless am apasat Fn+F2 dar tot nu mergea,nici nu se aprinde ledul wifi,am mai incercat si pe alte versiuni windows 7, dar pe windows xp sau vista merge internetul,acu' nu ziceti sa pun Windows xp sau VIsta ca asta e pentru servici am nev. de el cu windows 7, dar daca pun un cablu pentru internet merge,Ajutor please, daca raspundeti in 30 min va votez

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai instalat driverele? Daca nu fa urmatoarele: Instaleaza Adobe Flash Player. Apoi intra aici: http://www.driverscloud.com/en/configuration/installplugin
Apasa Automatic Instalation. Se downloadeaza un fisier si-l instalezi. Apoi apesi "Start the detection" si dupa ce termina te uiti in My driver. De acolo instalezi ce trebuie. Daca nici asa nu merge poti baga cablu de la net.

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai asta inseamna ca pe Windows 7 nu iti instaleaza placa de retea ( wifi )
Instalezi Slim Driver si ar trebui sa iti gaseasca update-ul. Dupa ce il instalezi ar trebui sa mearga.

| Denis2017 explică (pentru FlorinCiokan):

Da sigur, ai vrea tu

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Denis2017):

Care-i problema?