| InuyashaKagome14 a întrebat:

HELP! Buna TPU, as avea nevoie de un mic ajutor. Am acasa un pc conectat la internet prin cablu care merge super bine, dar problema ii ca pe laptop nu imi merge internetul (mentionez ca la camin mergea si prin wireless si prin cablu) am incercat sa pun acelasi IP adress ca la pc, dar nu merge si nu inteleg de ce. Mentionez ca am windows 8 pe laptop si Xp pe pc.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa ii bagi driverul corespunzator. Daca nu merge asa du-te la local are connection, ipv 4 si pune-l sa-si ia ip automat trebuie sa mearga asa 100%

| InuyashaKagome14 explică (pentru Jipa95):

Problema ii ca am driver corespunzator si am incercat de asemenea sa ii pun sa isi ia ip automat. decii... care ii dilema problemei? crying(

| Jipa95 a răspuns (pentru InuyashaKagome14):

Vezi ca este de la cablu. pune unul mai subtirel daca ai unul gros ecranat.